Sağlık

Vücut nemlendirmenin faydaları nelerdir?

Vücut nemlendirmenin faydaları nelerdir ?

Yüz, boyun, dirsek ve eklem bölgeleri vücut nemlendirici ürünlerinin kullanımında hedef bölgelerdir. Duş ardından tüm vücuda nemlendirici kremler sürülebilir.
Vücut nemlendirici kullanımı cildin genel görünümü ve mikro düzeyde bariyerinin güçlenmesi bakımından önemlidir. Doğal türevli bitkisel özler cilde çok yönlü etki yapacaktır. Vücut nemlendirme ürünlerinde cilt tiplerine özel olarak dikkatli bir seçim yapılması önerilir.

1-) Cildin Nem Dengesini Ayarlar

Kuruyan cilt yapısı beraberinde birçok sorun da getirecektir. Kaşınma hissi, tahriş, kızarıklık sorunlarını gidermek için cildin nem dengesinin sabit kalmasına özen göstermek gerekmektedir.

2-) Yaşlanma Hızını Yavaşlatır

Vücut nemlendirme ürünü yaşlanma hızının azalmasına yardım eder. Dirsekler ve boyun bölgesi ile eklem yerlerine düzenli olarak uygulandığında kolajen eksilen bölgelere destek verecektir. Çünkü kolajen üretimi sınırlı bir hale gelerek kırışmalara neden olur.

3-) Parlak ve Canlı Bir Cilt Görünümü?

Tazelik ve ferahlık hissiyle gelen parlaklık ve canlılık nemlendirici krem kullanmanın diğer avantajıdır. El, yüz ve vücut nemlendirici ürünlerini kullanarak yenilenmiş bir his elde edersiniz.

Hamileler Vücut Nemlendirici Ürünü Nasıl Seçmeli?

Hamilelik dönemindeki cilt değişimleri takip edilerek bir dermatoloji uzmanında çözüm bulunabilir. Vücut nemlendirme işlevine ek olarak leke giderici ürünler de kullanılabilir.

Bebekler Vücut Nemlendirici Kullanır mı?

Prematüre bebekler için kozmetik ürünlerin hiçbiri uygun görülmemektedir. Fakat normal doğum ardından bazı destek ürünler doktor kontrolünde kullanılabilir.

Alerjik Ciltler için Vücut Nemlendirici

Vücudunuzdaki nem oranını artırmak için beslenme desteği ve ek olarak dermakozmetik ürün desteği almanız önerilir. Atopik ciltlere özel vücut nemlendirme kullanarak hassasiyeti en aza indirebilirsiniz.

 

 

Tüm Yazıları Okumak İçin Tıklayın >