Mining Nedir, Mining Nasıl yapılır
Metaverse ve Koin

Mining Nedir, Mining Nasıl yapılır?

Mining günümüzde de çok ünlü olan Coinlerin kazılmasıdır. Mİning’in sistemi şu şekilde ilerler; Coin satışı yapan siteler Coin kazımı için sizi kullanırlar ve yaptığınız her kazımın bir karşılığı olur. Bu karşılık yıllara göre değişiklik gösterebiliyor 2019 yılında yapılan kazım başına 1 Bitcoin geliyorken, bu günlerde 0.01 bitcoine kadar düşebiliyor.  

Mining Nasıl yapılır?

Mining yapmak için bir bilgisayar yeterli olabiliyor. Fakat tek bir bilgisayar ile yapılan kazımlar günümüzde tercih edilmemeye başladı. Çünkü tek bilgisayar ile yapılan Minig de çok yüksek seviyede paralar kazanılamıyor. Tek bilgisayar ile Mining yapan insanlar genellikle akmasa da damlar mantığı ile ilerliyorlar. Artık inşalar ellerindeki parayı mining sistemlerine yatırıp para yüksek miktarda para kazanmayı hedefliyorlar ve bu sistemlere milyonlarca paralar sayabiliyorlar. Peki siz evinide nasıl Mining yapabilirsiniz? Bunun ihtiyacınız olan tek şey bir Bilgisayar ve size uygun siteyi seçmek. Bunun için Binance Pool sitesini kullanabilirsiniz. Bu siteyi kullanarak kendinize bir Mining cüzdanı oluşturabilirsiniz.

Mining Nedir, Mining Nasıl yapılırArdından yapmanız gereken ikinci bir yazılım kullanmak olur bu konuda havuz çok geniş olduğundan kendinize uygun uygulamayı seçmekte tamamen özgürsünüz. Globelde kullanılan ve güvenilir olan uygulamaları kullanmaya özen gösterin. Uygun uygulamayı seçtikten sonra yapmanız gereken oluşturduğunuz cüzdandaki kodu uygulamaya girmektir. Bu saatten sonra artık kazım yapabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer kullandığınız Ekran Kartına göre ortalama günde ne kadar kazanabilirim acaba? Diye merak ediyorsanız Whattomine sitesini kullanarak kazacağınız Coin türüne göre günde ortalama kazanacağınız para miktarını öğrene bilirsiniz.

 

 

 

Tüm Yazıları Okumak İçin Tıklayın >