Teknoloji ve Oyunlar

Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telefon alırken hepimiz büyük bir heyecan içerisine giriyoruz ve aldıktan sonra keşke şu özelliğine bakıp da alsaydım diyoruz. O yüzden sizlere bu makalemiz de yeni telefon alırken ne gibi hususlara dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Android veya İOS işletim sistemine sahip telefon alırken dikkat etmemiz gerekenlere dikkat etmezsek kısa bir süre sonra telefondan sıkılacağız. Sıkılmadan keyifli ve güzel bir kullanışlı telefon almak istiyorsanız ve neye dikkat edilmesi gerektiğine dair bir fikriniz yoksa tüm bilgilere şu an erişeceksiniz. 

Telefonlar hayatımızın büyük bir alanında bizlere önderlik ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber tüm işlemlerimizi telefon üzerinden yapabiliyoruz. Para çekme, para transferi, oyun oynama, video izleme ve birçok imkanı bizlere sunuyor. Oyun oynamak istiyorsanız hafızasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Almak istediğiniz telefonu hangi amaçla aldığınız da çok önemlidir. Telefonla fotoğraflar çekmek istiyorsanız yüksek çözünürlük imkanı sunup sunmadığını kontrol etmelisiniz. Oyun oynayacaksanız hafızası, kaç çekirdek olduğu ve bataryasının kaç mAh olduğu gibi unsurlara oldukça dikkat etmelisiniz. 

1: AYIRDIĞINIZ BÜTÇE

Sizler telefon alırken en büyük özellik telefon adına ne kadar bütçe ayırdığınızdır. Bütçenize göre bir telefon almak sizleri derde sokacak olsa ucuz fiyata bir çok güzel telefon satılmakta. Araştırmalar yaparak çok iyi telefonlara sahip olabilirsiniz.

2: EKRAN

Alacağınız telefonun ekranının küçük veya çok büyük olmamasına dikkat edin. Küçük ekranlı telefonlar gözlerini bir hayli yoracağı gibi çok büyük ekranlı telefonları da cebinize koyamayacaksınız. Orta boy da bir telefon sizin her türlü işinizi görecektir. Ekran boyutunun yanı sıra da çözünürlüğüne de mutlaka bakın. Oyun sevdasına sahipseniz ekran çözünürlüğünün iyi olması gerekmektedir. Çözünürlük gücünün fazla olması sizlere büyük bir keyif verecek ve telefonunuzun donmasını engelleyecektir. 

3: KAMERA

Teknolojinin artmasıyla beraber her geçen gün mutlaka kamera konusuna yenilikler ekleniyor. Profesyonel kameraları aratmayan telefonlar mevcut. Bu denli güzel fotoğraf çekmelerinin karşılığı olarak yüksek fiyatlar istiyor olsalar da sektör içerisinde ucuz ve gayet de güzel telefonlar bulunuyor. Ucuz diye göz ardı etmemenizi tavsiye ederim. Çok yüksek fiyatlar istenilen telefonlarla aynı eş değer de bulunan kameralı telefonlar da mevcut.

4: RAM

Ram, akıllı telefonların içerisinde bulunan veri deposu olarak bilinmektedir. Sizlerin ihtiyaç duyduğu saklama alanı anlamına da gelmektedir. Yüksek kaliteli belge ve videolarla iş birliği içerisindeyseniz yüksek RAM’li cihazlar tercih etmelisiniz. RAM’i düşük bir cihaz tercih ettiğiniz de kısa süre sonra telefonunuz donmaya başlayacaktır. Bu durum da sizlerin oldukça canını sıkacak. O yüzden seçtiğiniz cihaz da RAM’in yüksek olmasına dikkat edin.

5: BATARYA

Alacağınız cihaz da aslında bakmanız gereken en önemli özelliklerden birisi bataryasıdır. Sürekli olarak priz başında şarj etmekten sıkılmak istemiyorsanız yüksek batarya kapasitesine mevcut olan cihazları tercih etmek zorundasınız. Düşük batarya kapasitesi sizlerin en önemli anlar da telefonunuzun şarjı olmaması anlamına gelmektedir. Bazı anları ölümsüzleştirmek isterken, telefon görüşmesi yapmaya ihtiyaç duyduğunuz da ve buna benzer bir çok önemli anlar da şarjınızın olmaması sizleri sinir krizine sokabilir. 

Tüm bu özelliklere dikkat ederek aldığınız telefonlar sizlere uzun süre yetecektir. Hayatınız her anında kullanabileceğiniz bir cihaz için araştırma yapmaktan kaçmayın. Çabuk karar vermeden ve araştırarak aldığınız tüm cihazlar sizlere daha çok verim sağlayacaktır.