Teknoloji ve Oyunlar

Televizyonları Akıllı yapan, Apple TV Nedir?

Yeni Nesil Apple TV Nedir?

Apple TV’ler televizyonlarınızı akıllı hale getirebilmenizde işe yarıyor. Akıllı bir televizyonunuz yok ise bu cihazı kullanarak mevcut televizyonu internete bağlanır ve akıllı hale getire biliyorsunuz. Sadece ekranı düz olan bir televizyonu bile akıllı hale getirebiliyorsunuz. Kumandası yardımı ile menü ekranlarında akıcı bir şekilde gezebiliyorsunuz. 

Apple TV Özellikleri Nelerdir?

Apple TV üzerinde toplamda üç tane giriş bulunmakta. Birinci giriş, güç kablosu için. İkinci girişse HDMI 2.1 destekli, bu giriş diğer nesillere göre çok daha hızlı ve kaliteli bir görüntü aktarımı sağlıyor. Üçüncü girişse internet port girişidir. Apple TV’nin kablosuz bir şekilde bağlanmanız için Wifi özelliği bulunmakta. Bu Wifi özelliği de önemsenmeyecek bir özellik değil. Cihaz Wifi 6.0 destekli. Fakat ben gecikme olmadan kablolu bir şekilde bağlanmak istiyorum derseniz internet kablo girişi de bulunmakta. İnternet girişi ise Gigabit internet girişi ile desteklenmekte.

Wifi ile bağlansanız bile herhangi bir gecikme yaşayacağınızı hiç zannetmiyorum. Kablosuz iletişim ile ilgili olarak Bluetooth 5.0 cihaz içinde bulunmakta. Ayrıca kumanda da kızıl ötesi bağlantı sağlayabilmekte. Apple TV ile gelen en göze batan özellik ise 4K 60Fps olması. Artık videoları çok daha akıcı ve kaliteli bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Bunlar dışında Cihaz içinde gömülü olarak çok güçlü bir işlemci bulunmakta. İçinde bulunan işlemci Apple’ın A12 Bıonıc çip işlemci bulunmakta. Bu işlemci İphone 11’ler de gördüğümüz gerçekten güçlü bir işlemcidir.

İşlemciye değinmişken Ram’e değinmesek olmaz. Yeni Nesil Apple TV’ler de 3GB Ram bulunmakta. Depolama olarak iki farklı seçenek bulunuyor. Cihazda 32GB ve 64GB depolama birimleri olan iki farklı seçenek bulunuyor. Bu seçenekler ile beraber fiyatlarda değişmekte, 32GB’lık versiyonu 2.899 TL, 64GB’lık versiyonu ise 3.199 TL’dir. 

Yeni Nesil Apple TV ile Neler Yapılabilir?

Yeni nesil Apple TV ile yapabileceğimiz onlarca işlem vardır. 4K 60Fps videoları sorunsuz bir şekilde oynatabilme imkânı, Akıllı televizyon ile oyun oynayabilme imkânı sağlıyor. Sadece bu tarz işlemler için değil, sunum yapmak için bile kullanabiliyorsunuz. 

 

 

Tüm Yazıları Okumak için Tıklayın >