İş ve Kariyer

Freelance Nasıl Çalışılır

Freelance insanların kendi yeteneklerini göre ya da yaptıkları işe göre kendi evlerinden başka bir kişinin istediği kriterlere göre verilen işi yapmasıdır. Freelance işçi olarak herkes evinden çalışabilir. Belirli yeteneklere sahip herkes Freelance olarak çalışabilir.

Freelance nasıl Çalışılır?

Freelance çalışmak için ihtiyacınız olan şey, yapacağınız işe göre ihtiyacınız olan ekipmanlardır. Freelance çalışmak için birçok site bulunur. Önemli olan çoğu iş yapacağınız sitede de olduğu gibi Freelance olarak çalışacağınız site hakkında yeterli bilgiye sahip olmaktır. O sitenin ne kadar güvenilir olduğu, orada çalışan ya da müşterilerinin sorunları ile sitenin ne derecede ilgilendiğidir. 

İnternette Freelance çalışılacak yüzlerce site bulunmaktadır. Bunların en ünlüleri Freelancer, Bionluk, Fiverr gibi sitelerdir. Freelancer sitesi dünyaca ünlü olup çoğu insanın çalıştığı bir sitedir. Her dilden ırktan insanın burada iş verdiğini görebilirsiniz ve bu sitenin en önemli yanı paranızı dolar kuru üzerinden almanızdır. Eğer bu site aklınıza yatmadı ise Bionluk sitesini de deneye bilirsiniz. Bu site Freelancer sitesinin aksine Türk sitesidir. Freelancer sitesi kadar fazla kullanıcısı olmasa da. Kullananların çoğu bu siteden memnundurlar. Eğer bu sitelerde aklınıza yatmadı ise Fiverr sitesine de şans verebilirsiniz. Fiverr sitesi de Freelancer sitesi gibi global bir sitedir ve iş imkanı yüksektir. Makale yazacak iseniz Makaleyaz.net sitesini tercih edebilirsiniz.

Freelance Çalışırken dikkat edilmesi Gerekenler nelerdir?

  • Müşterileri Memnuniyetine önem veriniz.
  • Yapamayacağınız kadar iş almayın.
  • Aldığınız işleri istenilen kriterlere göre ve düzenli bir biçimde yapmaya özen gösterin.