Metaverse ve Koin

Kripto Dolandırıcılığı

     Paranın icadından itibaren insanoğlu yeni bir çağa başlamış oldu. İnsanlar öncesinde para yerine ihtiyacı olduğu ürünü başka bir ürün ile takas yöntemini kullanarak elde ederken artık paranın bulunması ile bu artık çok geride kalmış bir yöntem oldu. Her geçen gün yenilik ve iyileştirme yapılan bu finansal işlemlere yıllar önce bir yenisi daha eklendi, Kripto paralar.

     Bu yeni yöntem ile insanlar ya da şirketler veyahut ülkeler gerekli olan hizmet veyahut ürün alışverişinde bu yeni tür parayı kullanır hale geldi, takası tarih eden para artık tarih mi olacak yoksa? Tabi ki bunu söylemek için henüz çok erkenmiş gibi gelse de Dünyada bunun adımları her geçen gün artmakta, örneğin Dünyaca ünlü fast food şirketi Burger King Venezüella da ki restoranlarında ödeme yöntemlerine kripto parayı da eklemiş oldu.

     Dünyanın adım atmaya yıllar önce başladığı ve bu yeni kazanç yöntemini ülkelerine gelir olarak eklediği kripto paralar borsasında peki bizim yerimiz ne zaman belirlenecek acaba? Türkiye bu konuda hangi adımları attı? Gelecekte ne olur bilinmez ama yakın gelecekte oldukça fazla kendinde söz ettireceği kesin olan bu sistem acaba hayatlarımıza ne tür yenilikler getirecek? 

Kripto Para Neden Endişeye Sürüklüyor.

Takip edilemeyen ve iz bırakmayan bu yeni para türü birçok Hacker ve dolandırıcının dikkatini büyük ölçüde çekmekte. 2019 yılında Güney Afrika da 2 kardeşin kurduğu Africrypt İsimli şirketi kendi ülkelerinde gelişmesinde ve popülaritesini arttırdıktan sonra tamı tamına 69 bin adet BTC ile sırra kadem bastılar. Güncel olmayan dönem fiyatı 2 milyar dolar iken şu an ki güncel fiyatı tam olarak 2 milyar 900 milyon dolar yapmakta. Ülkemizde buna benzer yaşanan olaylardan biri olan Thodex,  faruk fatih özer in  insanlardan belli belirsiz teminatlar ile aldığı milyon dolarlarla yaşamına devam ediyor. Bu ve benzeri birçok duruma maruz kalmamak adına sadece ve sadece güvenilirliği test edilmiş olan ve gayet şeffaf bir şirket ile yatırımlarınızı yapmanızı öğütlüyoruz. Güvenilir olmayan site uzantılarına ve kişilere ait maillere veyahut sitelere kesinlikle itimat etmeyiniz.