Sağlık

Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır ?

Ameliyatsız yüz gençleştirme sıklaştırma nedir?

Ameliyatsız yüz gençleştirme, insanların daha sıkı, pürüzsüz, olduğundan daha genç bir cilde kavuşmasını sağlayan bir işlemdir. Ayrıca cerrahi seçeneklere önemli bir alternatif olarak kabul edilir. Hastanın beklentilerine ve uygulama alanına uygun çeşitli yüz gençleştirme yöntemleri bulunmaktadır. Toplumda “Ameliyatsız cilt gençleştirme” olarak bilinen bir yönteme ait olan teknik, ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerini cerrahi seçeneklere göre daha kolay hale getiriyor.

Ameliyatsız yüz gençleştirmenin faydaları nelerdir?

Ameliyatsız cilt gençleştirme teknikleri cerrahi uygulamalara göre hastalar için daha ekonomiktir.
Ameliyatsız yüz gençleştirmenin fiyatı, yüz germe ameliyatının maliyetinden daha düşüktür.
Ameliyatsız yüz germe ameliyatı hızlıdır ve hastalar işlem sırasında karıncalanma, ağrı gibi rahatsızlıklar yaşamazlar.
Ameliyattan sonraki gün hasta normal hayatına dönebilir ve normal bir hayat sürdürebilir.
Müdahale sırasında genel anestezi uygulanmaması, ameliyattan kaynaklanabilecek komplikasyon riskini ortadan kaldırır ve iyileşme sürecinde hastanın kendini rahat hissetmesini sağlar.
Ameliyatsız yüz germe işlemleri belirli aralıklarla tekrarlanmalıdır.

Ameliyatsız yüz gençleştirme yolları nelerdir?

Ameliyatsız yüz gençleştirme mümkündür. Bunun için hastanın ihtiyacına göre yöntem belirlenmelidir. Cilt gençleştirme işlemi için bazen tek bir yöntem yeterli olurken bazen birkaç yöntem bir arada uygulanabilmektedir. Cilt gençleştirme yöntemlerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:
Botoks:Botoks cilt kıvrımlarında kullanılan yöntemlerden biridir. Özellikle göz kenarlarındaki ince kırışıklıklar, kaşlar arasındaki kırışıklıklar, alındaki kırışıklıklar ve burun kenarındaki yatay kırışıklıkların düzeltilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Botox, Clostridium botulinum adlı bir bakteriden elde edilir. Uzun süredir kullanılan bir yöntemdir. Bu mantardan elde edilen botoks istenilen bölgeye enjekte edilir. Botox profesyonel bir dermatolog veya plastik cerrah tarafından uygulanmalıdır. Botox uygulandıktan sonra 72 saat içinde etkisini gösterir ve 6 aya kadar kalıcıdır. Doktorunuz tarafından belirlenen aralıklarla güncelleme yapmanız gerekebilir. Yüz ifadelerinde ve mimiklerinde çok sık değişiklik olan bir kişide ortaya çıkabileceği için ilgili hekimin tavsiyelerini dinlemek doğru olacaktır.
Dolgu:Yüz gençleştirme için uzun süredir kullanılan bir diğer yöntem ise dolgu uygulamasıdır. Dolgu maddeleri ameliyat gerektirmeden yüzü gençleştirir, uygulaması kolaydır ve anında sonuç verir. Genç, sağlıklı, kırışıksız cilde uygulanan dolgu maddeleri cilde ekstra canlılık kazandırır. Dolgu maddeleri de enjeksiyonla uygulanır. Dolgularla botoksta olduğu gibi ağrı ve sızı hissetmezsiniz. Etkisi 8-12 ay sürer. Yenileme zamanlaması uygulayıcı tavsiyelerine göre belirlenir.
HİFU:Hifu, Odaklanmış Ultrason Yüz Gerdirme olarak da bilinir. Hifu Yüz Gençleştirme Yöntemi, cilt altı dokuda kolajen üretimini artırmak ve cildi sıkılaştırmak için ses dalgalarını kullanır. Daha çok yüz ve yanaklar gibi sarkık ciltler için kullanılır. Ultrason yüz germe, tedavi öncesi cilt analizi yaparak en iyi tedaviyi gerçekleştirir. Ultrasonik yüz germe işlemi olan Hifu tekniği ağrısızdır. Ciltte renk değişikliği olmaz ve hastalar odaklanmış ultrason yüz germe işleminden sonra günlük rutinlerine hemen dönebilirler. Birçok kişi bir hifu yüz germe fiyatını araştırıyor. Bu uygulamanın fiyatı kişinin cilt durumuna göre farklılık göstermektedir. Tek bir tedavi 3 aya kadar sürebilir. Tek seansta yüz gençleştirme mümkündür.
Fotona:Fotona, teknolojinin sağladığı kritik bir yüz gençleştirme uygulamasıdır. Kısmi cilt gençleştirme ve gençleştirme, 4 boyutlu yüz gençleştirme mümkündür. Uygulamayı uyuşturmak için topikal bir krem ​​kullanılır. İşlem sırasında hafif bir yanma hissi hissedebilirsiniz. Bu non-invaziv bir yöntemdir. 4D Yüz Gençleştirme, cildi hem içeriden hem de dışarıdan hazırlar. Yüz bölgesinin hem içinde hem de dışında, bu tedavi cildin derinliklerine nüfuz eder ve cildin normal lazerlerin ve invazif olmayan cihazların nüfuz edemediği daha derin katmanlarında kolajen oluşumunu uyarır. 4D Yüz Gençleştirme, vücudun doğal kolajen üretimini uyararak daha sıkı, daha elastik bir cilt sağlar. Toplam 4 ila 6 uygulama, cildinizi genç görünümüne kavuşturacaktır. Fotona ayrıca göz çevresindeki kırışıklıklar için de kullanılabilir. Bu yöntem kolajen üretimini sağlar ve cilt elastikiyetini artırır.
İp askılama:Yerçekimi ve çevre koşulları yüz bölgesinin sarkmasına neden olabilir. Sonuç olarak, cilt yaşlanmaya başlar. İp askıda askı ipi deri altına yerleştirilir. Bu konular iki yıla kadar kalıcıdır. Bu yöntemin profesyonel bir kişi tarafından steril ortamda yapılması önemlidir. Lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı minimum düzeydedir. İlerlemiş kanser, diyabet, kanama bozuklukları, cilt enfeksiyonlarına bağlı iltihaplanma, ciddi otoimmün hastalıkları, çocuklar veya hamile kadınlar varsa kullanmayın.
Mezoterapi:Yüz gençleştirme teknikleri mezoterapiyi içerir. İnce uçlu bir iğne ile yapılan bu uygulama da belli aralıklarla yapılmalıdır. Lekeler ve selülit için de kullanılır.
PRP:Kan vücuttan alınır ve trombosit açısından zengin kısmı ayırmak için bir santrifüjde süzülür ve cilde uygulanır. Gençleşmek için şiddetle tavsiye edilir.
Altın iğne:Altın iğne fraksiyonel bir yüksek frekans yöntemidir. Cildin yapısında zamanla oluşan olumsuz değişiklikleri ortadan kaldırmak için kullanılır. İşlemden önce yüzünüzü temizleyin ve yüzünüze topikal anestezik krem ​​sürün. Her hasta için tedavi bölgesine özel bir iğne sokulur. PRP ve mezoterapiyi birleştirmek etkiyi artıracaktır ancak tedaviden sonra cilt yüzeyi hafif kırmızımsı olacaktır. Uygulama yeri nemlendirilmeli ve güneş ışığından korunmalıdır. Seans sonrası ciltte küçük bir kabuklanma oluşabilir ancak seanstan 3-4 gün sonra kendiliğinden düşecektir. Seans günü yüzünüzü yıkayamazsınız. Lütfen seanstan sonra makyaj yapmaktan kaçının.
Scarlet:Bu, internette Scarlett ameliyatsız yüz germe olarak da bilinen “ameliyatsız cilt gençleştirme” teknolojisinde gelinen son nokta olarak bilinir. Kolajen lifleri süreçlerle bir arada tutulur. Bu yöntem ayrıca cildi gençleştirebilir, elastikiyet kaybını tedavi edebilir ve boynu eski haline getirebilir.
Somon DNA:Somon DNA’sı lazer, dolgu ve botoks işlemleri ile birlikte yapılabilmektedir. Cildin nem dengesini düzenler ve sarkmalara özen gösterir.
Lazer:Cilt gençleştirme ve cilt gençleştirme için ameliyatsız rahat olan lazer yöntemi, iyileşme süresinin kısa olması ve etkisinin hızlı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Lazer, cildin görünür plakalarını güvenilir bir şekilde ısıtır ve alt tabaka üzerinde kalan aşınmış plakaları çıkarır. Cilt yenilenmesi bu şekilde gerçekleşir.
Kimyasal peeling uygulamaları:Cildi canlandırmaya, gençleştirmeye, kusurları gidermeye ve cildin görünümünü iyileştirmeye yönelik kimyasal solüsyonların uygulanmasıdır. Bu tedavide yüzeysel tabakayı gevşetmek ve soymak için cilde kimyasal bir solüsyon uygulanır.
HydraFacial:Tüm cilt tiplerinin nemlendirme ve bakım ihtiyaçlarını karşılayan “anti-aging” bakım sistemi. Cildi nemlendirir ve cilt elastikiyetini arttırırken ince çizgileri ve kırışıklıkları tedavi eder. Bu yöntem cildi gözeneklere kadar temizler ve ölü hücrelerden de arındırır. Terapötik kullanım için 4 ila 6 seans kullanılmalıdır.

Ameliyatsız yüz gençleştirme nasıl yapılır? Hangi alanlar için geçerlidir?

Cilt ve yüz gençleştirme için ameliyatsız yöntemler çok çeşitlidir. HIFU, Fotona, Fransız Askısı, Altın İğne, Fraksiyonel CO2, Juvenil Aşı, Botoks, Hacim Verme, DermaMelan Cosmelan, Lazer, Mezoterapi, PRP, Somon DNA Aşısı gibi birçok yöntemle ameliyatsız gençleşme sağlanabilmektedir. Ancak bu yöntemlerin doktorunuz tarafından belirlenen aralıklarla yenilenmesi gerekebilir. Hastanın ihtiyaç ve beklentilerine uygun bir teknik belirlenmelidir. Ameliyatsız yüz gençleştirme yanak, çene, boyun ve yanaklar gibi bölgelere uygulanabilir.

Ameliyatsız gençleştirme yöntemleri kimlere yapılır?

Ameliyatlı ve ameliyatsız cilt gençleştirme teknikleri 18 yaşından büyük herkes tarafından kullanılabilir. Cildin yaşlanmasından, kırışmasından, sarkmasından şikayetçi olanlar durumlarına göre ameliyatsız yüz gençleştirme tekniklerini tercih edebilirler.

Ameliyatsız gençleştirme sonrası cilt nasıl genç kalır?

Yüz gençleştirme ameliyatsız yöntemlerle de sağlanabilmektedir ancak bunun devamlılığını sağlamak hastaya kalmıştır, bakıma da bağlı olabilir. Cildinizin genç görünmesini sağlamak için bol su içmeniz gerekir. Egzersiz yapmalıyım Düzenli egzersiz kan dolaşımını hızlandırır ve oksijen seviyelerini artırır. Bu size genç bir cilt verecektir. Sağlıklı, genç cilt aynı zamanda sağlıklı ve uygun bir diyet gerektirir. Sağlıklı bir diyet, cildinize ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri ve asitleri sağlar. Diyetinizde vitamin karışımınıza dikkat etmeli, yeşil yapraklı sebzeler, şeker, kızartmalar ve işlenmiş gıdalardan uzak durmalısınız. Ayrıca cilt temiz tutulmalıdır. Makyaj günlük olarak çıkarılmalı ve cilt bakımı haftalık olarak yapılmalıdır. Doğru ve cilt dostu uygulama önceliklidir. Ayrıca tütün ve alkol tüketilmemelidir. Uykusuzluk aynı zamanda cildinizin de düşmanıdır. Uykusuzluk cilt altı dokuyu yok eder. İyi yaşam tarzı alışkanlıklarını benimsemek ve bu alışkanlıkları sürdürmek, cilt gençleştirme yönteminizi daha kalıcı ve etkili hale getirecektir.

 

Tüm yazıları okumak için tıklayın >