Bilgilendirici Teknoloji ve Oyunlar

Twitch Nedir, Twitch Yayınından Para Kazanılır mı?

Twitch Nedir?

Twitch internet üzerinden yapılan bir canlı yayın platformudur. Twitch üzerinden yayın yapan kullanıcılar binlerce kişi tarafından izlenilmektedir. Yayıncılar müzik, oyun, eğlence, sohbet, siyaset gibi ilgilendikleri alanlarla yayın yaparak binlerce kişiye internet üzerinden ulaşabiliyor. Twitch yayınları belli bir yaş kitlesine hitap etmiyor. 7’den 70’e herkes izliyor. Ülkemizde de çok popüler olan Twitch platformunu yayıncı olmak için herkesin tercih ettiği bir platform haline geliyor. 

Twitch Yayını Nasıl Açılır?

Twitch üzerinde yayın açmak isteyenler için birkaç bilindik ve kullanımı kolay olan program mevcut. Bunlardan en bilindik ve tercih edilen OBS programıdır. Hem ücretsiz bir program olup hem de kullanımı oldukça basittir. Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra Twitch hesabınızı programa bağlayıp dilediğiniz zaman yayın açabilirsiniz. 

Twitch Yayınından Para Kazanılır mı?

Twitch yayınlarından para kazanmak için bazı şartları yerine getirdiğinizde para kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Twitch  de para kazanmak için yapmanız gerekenler Twitch ile partnerlik sözleşmenizin olmasıdır. Partner olmak için gerekenler düzenli yayın açıp belli bir kitleye ulaşmak yeterli olmaktadır. Tabi dilerseniz bir bağış butonu koyup izleyicilerden de destek alabilirsiniz veya markalarla sponsorluk çalışmaları yaparsanız buradan da gelir etmeniz mümkündür. 

 

Tüm yazıları okumak için tıklayın >