Teknoloji ve Oyunlar

En Çok Tercih Edilen Dizüstü Bilgisayarlar

Dizüstü Bilgisayarlar günümüzde en çok kullandığımız teknolojik aletlerin başında geliyor. Hayatımızın çoğu alanında kullandığımız Dizüstü Bilgisayarlar iş, okul, oyun gibi konularda bizlere yardımcı oluyor. Peki hangi Dizüstü Bilgisayarı tercih edeceğinizi nasıl mı bileceksiniz? Sizler için üç farklı alanda Dizüstü Bilgisayar tercihi yapmanızı kolaylaştıracağız. 

Ofis İçin Kullanılan Dizüstü Bilgisayar Özellikleri;

Genel olarak bir mimar veya mühendis değilseniz kullanabileceğiniz Ofis Dizüstü Bilgisayarları işlemci bakımından Intel Celeron, Amd Athlon standartlarında olması yeterlidir minimum 2 gb ram ve 128 gb SSD ile birlikte hem sunumlarınızı hızlı yapabilirsiniz hem e-maillerinizi kontrol edebilirsiniz. 1000 ile 4000 Türk Lirası arası ücret ödeyip Ofis Dizüstü Bilgisayarı sahibi olabilirsiniz. 

Okul İçin Kullanılan Dizüstü Bilgisayar Özellikleri;

Yüksek performanslı Dizüstü Bilgisayar gerektirmeyecek bir bölümde okuyorsanız. Sunumlarınızı, ödevlerinizi, film, dizi ve bazı oyunları oynayabileceğiniz Okul İçin Kullanılan Dizüstü Bilgisayar Özelliklerini sizlerle paylaşıyorum. Öncelikle 15,6 inç ekran sizin için ideal olacaktır. İşlemcinizi Intel Core veya Amd Ryzen serisinden seçmeniz sizin için avantaj olacaktır. Ekran kartı modelinizi ise minimum NVIDIA GTX serisinden Amd Ekran kartı tercih ediyorsanız minimum Ryzen 3 olmasına dikkat edin. 8 gb ram bu özelliklere yetecektir. SSD siz olmaz 240 gb SSD işlerinizi yapmakta yardımcı olacaktır. Bu özelliklerin fiyat aralığı 4000 ile 8000 arası değişmektedir. 

Oyun İçin Kullanılan Dizüstü Bilgisayar Özellikleri;

Oyun İçin Kullanılan Dizüstü Bilgisayarları sadece oyunlarda kullanmıyoruz. Bir grafiker, mimar, mühendis gibi mesleklere sahip olmanız yeterli. Hem oyun hem de yüksek performans isteyen işleriniz için size önereceğim yüksek performanslı Dizüstü Bilgisayar Özellikleri. Ekran boyutunuz 17,3 inç seçmeniz minimum 144 veya 240 hz monitör tercih etmeniz mükemmel bir görüntü kalitesi almanızı sağlayacaktır. İşlemciniz için intel tarafında minimum Intel Core i7 10. Nesil işlemci seçmeyi tercih etmelisiniz. Amd tarafında ise Ryzen 5 seçerseniz yüksek performanslar almanız mümkün. Ekran kartı tercihiniz NVIDIA dan yana olmalı RTX serisi sizin için en ideal ekran kartı tercihi olacaktır. Oyun İçin Kullanılan Dizüstü Bilgisayarınız için minimum 16 gb ram tercihi yapmanız gerekmektedir. Hafızada ise minimum 500 gb SSD tercih etmeniz sizin için fayda sağlayacaktır. Fiyat aralığı 8000 ile 25000 arası değişmektedir. Tabi tercihlerinizi artırırsanız fiyatlar artmaya devem edecektir.

 

Tüm yazılar için tıklayın >