Sağlık

Ruşur Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kadınların vazgeçilmezleri arasında artık Ruşur taşı da yerini aldı. Ruşur taşı nedir sorusunun cevabını en güzel  İran’lı kadınlar verecektir. Zira İran’lı kadınların güzellik sırlarından biri de ruşur taşı.

Ruşur Taşı Nedir?

Doğal yöntemlerle elde edilen Ruşur taşı cilt için mükemmel bir temizlik ürünü diyebiliriz. Doğru kullanıldığında her doğal ürün gibi , cilde doğal bir güzellik katan ruşur taşının faydaları saymakla bitmiyor.  Ölü deriyi temizlemesi  ve cildi yenilemesinin yanı sıra düzenli kullanımda zamanla yüzdeki rahatsız edici lekelerin giderilmesine de yardımcı oluyor. İran’da daha çok hamamlarda kullanılan Ruşur  taşının faydaları çok. Buhar ile yumuşayan cilde uygulanan Ruşur taşı hiçbir yan etkiye sebebiyet  vermiyor.

Her kadın güzeldir ama her kadın bakımlı ve temizdir diyemeyiz. Çünkü güzelliğin ilk şartı temiz bir cilde sahip olmaktır. Temiz bir cildi olmayan kadınlar, en kaliteli kozmetik ürünlerini kullansalar dahi; zamanla bu ürünler cilde kalıcı hasarlar vererek cildin güzelliğini gölgeler. İşte Ruşur taşı bu temizliği sağlayan ürünler arasında en iyilerinden biri diyebiliriz, tabi doğru kullanılırsa…

Ruşur Taşının Faydaları Nelerdir, Ne İşe Yarar?

  • Cilt üzerindeki  ölü hücreleri temizler
  • Cildin nefes almasını sağlar
  • Nazik kullanım ile cilt üzerindeki  kan dolaşımını hızlandırarak yüz kaslarının hareket etmesini sağlar, böylece yüzdeki  ince çizgi oluşumuna engel olmaya yardımcıdır
  • Siyah nokta, sivilce ve akne oluşumunu engellemeye yardımcıdır
  • Düzenli kullanıldığında  zamanla cilt üzerindeki  lekelerin giderilmesine yardımcı olur

Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır?

Banyo esnasında, buhar ile yumuşayan cilde, çok nazik bir şekilde, dairesel  hareketlerle masaj yaparak uygulanır. Sert  hareketlerle  yapılması  ciltte tahriş ve yaralara sebep olabilir bu yüzden gayet yumuşak kullanılmalı ve her kullanımdan sonra güzelce yıkanmalıdır.

Ruşur taşı cildi ölü hücrelerden temizlediği  için, temizlenen cilde uygun bir nemlendirici sürülerek kaybettiği yağ dokusu tekrar kazandırılmalıdır.

Tüm Bilgilendirici Yazıları Okumak İçin tıklayın >