Bilgilendirici

Doğal Taşların Faydaları ve Özellikleri

Doğal Taş Özellikleri

7 Çakra:

Korkaklığı, nazara, karabasana ve uykusuzluğa iyi geldiği söylenir metabolizmanın da düzgün çalışmasına da faydası vardır. · Bedende değerek kullanımda sıcaklık hissi verir ve rahatlamaya yardımcı olduğu söylenir.

Gül Kuvars:

Vücuttaki negatif enerjiyi yok eder ve tüm olumsuzluklardan arındırır. Hastalıkların iyileşmesinde olumlu bir şekilde faydaları vardır.

Florit:

Aurayı temizler ve bulunduğu ortamı kötü enerjilerden arındırır. Zihindeki karmaşık düşünceleri düzenlemeye yardımcı olur.

Ametist:

Bedendeki negatif enerjiyi pozitife dönüştürür. Güçlü bir şifacı olan ametist, depresyona karşı oldukça etkilidir. Kalp rahatsızlıklarına, cilt hastalıklarına, alerjik durumlara, migren ve baş ağrılarına iyi gelir. Stresi giderir ve uykusuzluk problemi yaşayanlara oldukça fayda sağlar.

Turkuaz:

kişinin genç ve zinde kalmasını sağlayıcı etkisi vardır. Turkuaz taşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Akıl ve mantık gücünü geliştirir. Kaygılarımızı yenmemizi sağlar. Sindirim sistemine iyi gelir. Ayrıca turkuaz taşının kişiye huzur verici etkileri de vardır.

Pembe Kuvars:

Aşk ve tutku ile özdeşleştirilir. Güçlü bir feminen enerjiye sahiptir. Kalp ile olan ilişkisi sebebiyle, dünyanın pek çok yerinde “kalp taşı” olarak da adlandırılmıştır.

Mavi kuvars:

Aşırı enerjiyi dengeler, duyguların aşırıya kaçmasına engel olur ve dizginler. Sakin kalmanıza yardımcı olur. Bu doğal taş aynı zamanda iletişimi ve sezgileri de kuvvetlendirir. Kişinin ruhundaki liderlik özelliğini de ön plana çıkarır.

Kaplan gözü:

kişiyi negatif enerjiden arındırıp, kişiye pozitif enerji veren bir taştır. Bu taş halk arasında nazar ve büyünün olumsuz etkilerini ortadan kaldırması ile bilini

Sedef:

Hastalıklara şifa veren değerli bir taştır. Çocuklarda fiziksel büyüme ve gelişim için etkilidir. Zihin açıklığı verir. Konsantrasyonu arttırır.

Sitrin:

kişinin ufkunu genişleteceğine ve başarılı olmasına katkı sağlayacağına da inanılır.

Akik:

Ruhsal rahatlama yakalamanızı sağlar. Negatif enerjiye karşı kişileri korur, stresi azaltır. Enerji verici özelliği bulunduğu için kişiler yanında taşıdığında daha enerjik hissedebilir.

Yıldız:

Kişiye hırs ve azim vererek hayallerine ulaşmasına yardımcı olur. Duygusal yaraları iyileştiren ve psikolojik sorunları yatıştıran bir etkisi bulunur. Aynı zamanda uyum, sakinlik ve sabrın taşıdır.

Mercan:

Sakinleştirdiği ve huzur verdiği söylenir. Özgüveni yükselttiğine inanılır. Cesaretlendirdiği söylenen bir taştır. Kişinin düşmanlarıyla başa çıkmasına yardım ettiği savunulur. Morali artırdığından ve depresyonda olanlara iyi geldiğinden söz edilir.

Lapis:

Çocuklar için oldukça faydalı bulunan lapis lazuli taşı, küçük yaştaki çocukların sahip olduğu korkuları gidermek için çözüm olarak kullanılır. Lapis lazuli taşı, solunum yolu hastalıklarını engeller. Lapis lazuli taşı, tansiyona iyi gelir. Tansiyonu dengelemeye yardımcı olur.

Oniks:

Bilinci artırarak daha fazla sorumluluk sahibi olunmasını sağlar. Siyah renge sahip olan bu taş, korku ve kaygı duygularını dengelediği bilinir. Pozitif düşünce, depresyon azaltıcı ve kendine güven duymanın taşıdır.

Aventurin:

Uygusal dengeleme, zihin açıklığı ve fiziksel sağlık bulunur. Aventurin taşı, stresi azaltmak ve ruh halini dengelemek için kullanılabilir. Ayrıca, zihni sakinleştirmeye ve odaklanmaya yardımcı olur.

Unakit:

Sağlıklı bir uyku çekmenize yardımcı olur. Ruhsal gelişim açısından faydalıdır. Enerjileri dengeleyerek hastalıklardan korur. Bağımlılıklarla savaşmaya yardımcı olur.

Opal:

Sevgi, umut ve şefkat taşıdır. Kızgınlık halini yatıştırır. Göz sağlığına iyi geldiği bilinir. Duygular ve akıl konusunda bütünlük sağladığı söylenir. Kişide özgüveni artırır ve kötü huylardan koruduğu bilinir. Kendini ifade etme özgürlüğü verir.

Amazonit:

Öncelikle kalp, sinir sistemi ve kaslar olmak üzere bedeni güçlendirir. Aşırı ve ani duygusal çıkışları engeller ve dizginler. Negatif enerjiyi etkisiz hale getirir. Sinir sisteminde rahatlama sağlar. Değişimlerin kabullenilmesinde yardımcı olur.