Bilgilendirici

Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Uygulanır?

çekim yasası nedir

Çekim yasası, son günlerin popüler konuları arasında. Hatta öyle ki birçok insan çekim yasasına son derece inanıyor ve çekim yasasını uygulamaktan geri kalmıyor. Fakat çekim yasası kesinlikle telepati ile karıştırılmamalıdır. Evet, ikisi arasında büyük bir benzerlik var lakin ikisi tamamen ayrı ele alınması gereken konular.

Çekim yasası üzerine birçok video çekilmiş ve ayrıca kitaplar da yazılmıştır. Kimisi çekim yasasına itibar etmez iken kimisi de ciddi boyutlarda inanır ve itibar eder.  İtibar edenler aslında haksız da sayılmaz. İlerleyen bölümlerde çekim yasası daha detaylı incelenecek fakat şu iyi bilinmelidir ki çekim yasası hayatımızın her alanında var. 

Peki, çekim yasası nedir ve çekim yasası nasıl uygulanır? İşte detaylar…

ÇEKİM YASASI NEDİR?

Bu soruya örnekler üzerinden cevap vermek daha doğru olacaktır. Mesela hayatınızda sürekli olumsuz ve negatif şeyler düşündüğünüz ve ardı ardına sürekli olumsuz vakalar ile karşı karşıya kaldığınız oldu mu? İlla ki olmuştur. Çünkü dünya üzerinde olumsuz düşünmeyen tek bir insan bile yoktur. Ya da sürekli güzel şeylerin olacağını hayal ettiğiniz ve gerçekten de hayal ettiklerinizin başınıza geldiği oldu mu? Elbette ki olmuştur. İşte buna çekim yasası denir. Siz neye inanırsanız ve neyi sürekli düşünür iseniz o gerçekleşir.

Eskilerin güzel bir sözü vardır: “Bir şeyi kırk kere söylersen o olur” diye. Gerçekten de öyle. Eğer siz pozitif şeyler düşünür iseniz hayatınızda pozitif şeyler yaşarsınız. Ama negatif düşünürseniz kötü ve olumsuz olaylar yaşamanız işten bile değildir. İşte tam bu noktada çok önemli bir husus var. O da şu; düşüncelerinizi kontrol altına almak. 

İnsanlar düşüncelerini kontrol altına almakta bazen zorlanırlar. Hatta bunun için yoga ve meditasyon tavsiye edilir. Eğer siz de o insanlardan biri iseniz yogaya veya meditasyona başlayabilirsiniz. Hem farkındalığınız artar hem de düşüncelerinizi kontrol altına almayı öğrenirsiniz. Böylelikle düşüncelerinize istediğiniz şekilde biçim verebilirsiniz. 

Şimdi ise çekim yasası nasıl uygulanır sorusunu kapsamlı bir şekilde cevaplamakta fayda var.

çekim yasası nedir

ÇEKİM YASASI NASIL UYGULANIR?

Çekim yasasını uygulamak son derece basittir. Sadece bu işin önemli püf noktaları vardır. Bu püf noktalara iyi bir şekilde hâkim olduktan sonra çekim yasasını uygulamaya hazırsınız demektir. İşte o püf noktalar…

-Düşüncelerinizi detaylı bir şekilde kâğıda aktarın: Düşüncelerinizi kâğıda yazmanız onların uçup gitmesinin önüne geçecektir. Hem de onları sürekli açıp okuma, tekrarlama ve hayal etme şansı bulacaksınız. Fakat mutlaka olumsuz cümleler kurmaktan kaçının. Çekim yasasını uygulayabilmek için olumlu ve pozitif bir dil kullanmak şart. Aksi takdirde çekim yasasını dört dörtlük bir şekilde uygulayamazsınız. 

-Hayallerinizin gerçekleştiğini göz önüne getirmek: Hayallerinizin gerçekleştiğini gözünüzün önüne getirmek ve o anki sevincinizi, nasıl tepkiler verdiğinizi düşünmeniz daha olumlu hissetmenize ve daha da azimleşmenize yardımcı olacaktır. Ama bunu sadece tek bir gün değil her gün yapmanız lazım. Çünkü çekim yasasında süreklilik önemli bir unsur ve detay. 

-Olumlu cümleler kullanarak isteklerinizi ifade edin: Olumlu cümleler kullanmanız çekim yasasının olmazsa olmazıdır. Mesela şöyle cümleler kullanabilirsiniz: “Sahip olduklarımın kıymetini biliyor ve şükran duyuyorum”, “ Hayallerim bir gün gerçekleşecek buna yürekten inanıyorum”, Kazanmak istiyor ve bunun için elimden geleni yapıyorum”. Bu cümleleri kâğıda da yazabilirsiniz. Önemli olan olumlu cümleleri hayatınızdan eksik etmemeniz ve dilinizden düşürmemeniz. 

-Meditasyon yapmak: Meditasyon yapmak stres seviyenizi düşüreceğinden daha pozitif düşünmenizi ve hissetmenizi sağlayacaktır. Günde 5-10 dakikanızı meditasyon yapmaya ayırabilir ve olumsuz düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz. Meditasyon yapar iken ruh halinizi olumlu bir şekilde etkileyecek müziklerin de size eşlik etmesine izin verebilirsiniz. 

Tüm bunlar için sizin de azimli ve istekli olmanız gerekiyor. Çekim yasası için mutlaka harekete geçecek enerjiyi kendinizde hissetmeniz lazım. Bu maddelerin hepsini eksiksiz bir şekilde yapar, olumsuz düşüncelerden ve ifadelerden uzak durursanız çekim yasasını dört dörtlük bir şekilde uygulayabilirsiniz. 

Ayrıca çekim yasasını uygulamak için günlük bir rutin de oluşturmalısınız. Ve bu rutine mutlaka bağlı kalmalısınız. İstikrarlı olduğunuz sürece isteklerinize ve hayallerinize en kısa zamanda kavuşabilirsiniz. Unutmayın ki her şey sizin zihninizde bitiyor. Ve zihninizi istediğiniz bir biçime sokmak da yine sizin elinizde. 

 

Tüm yazılar için tıklayın >